Ana Sayfa Ayakkabı Tayt Altına Ayakkabı Kombinleri

Tayt Altına Ayakkabı Kombinleri

49 views
0
Tayt Altına Ayakkabılar

Tayt giymeyi seven ve tayt kombinlerini yakından takip eden kadınlar, tercih ettikleri farklı kıyafetler ile kendine özgü stiller hazırlamaktadır.

Güzel Kıyafetler sitesinde, daha önce tayt kombinleri ve 2016 tayt modelleri ile ilgili yazılar yayınlamıştık. Daha önce yazdığımız bu yazıları; Tayt ve Kıyafet Kombinleri, Kışlık Şık Tayt Modelleri ve 2015 2016 Penti Tayt Modelleri başlıklı yazılardan okuyabilirsiniz.

Bu yazıda tayt altına nasıl, hangi ayakkabı modelleri giyilir şeklinde bir ipucu listesi hazırladık. Tayt kullanan kadınlar; tayt altına giyilen uyumlu ayakkabılar, tayt altına giyilebilecek ayakkabılar, tayt altına hangi ayakkabılar giyilir ve tayt ile ayakkabı kombini gibi arama kelimelerini internette sıkça kullanıyorlar. Biz de farklı tayt modelleri ve farklı ayakkabıları uyumlu bir şekilde nasıl bir araya getireceğiniz konusunda yardımcı olmak istedik.

Tayt Ayakkabı Kombini Nasıl Yapılır ?

Öncelikle tayt tercihinizi yaptıktan sonra bluz, gömlek, tişört veya kazak gibi kıyafetler arasından uyumlu bir renk seçimi yapmalısınız. Kıyafetinizin ve taytınızın aynı renk olması gibi bir zorunluluğunuz yoktur. Tayt ve kıyafeti aynı renkte kombinleyebileceğiniz gibi zıt renkler kullanarak farklılık yapabilirsiniz.

Tayt ve kıyafet kombinini tamamladıktan sonra, sıra uyumlu bir ayakkabı modeli seçmeye geldi. Eğer taytınızı ve kıyafetinizi farklı tonlarda seçtiyseniz; kıyafetinizle uyumlu bir ayakkabı giyerek hoş bir kombin yapabilirsiniz. Hemen alt kısımdaki görselde, gri renk bir askılı tshirt altına kombinlenmiş gri renk converse ayakkabıyı görebilirsiniz.

Çok abartılı renkler seçmediğiniz sürece; kıyafet, tayt ve ayakkabıyı aynı renklerde de kullanabilirsiniz.

Tayt Ayakkabı Kombinleri

Tayt ve Babet Ayakkabı Kombini

Tayt altı babet ayakkabı, oldukça şık duran bir kombindir. Babet ayakkabı modelleri üzerine hemen hemen her türlü tayt modelini giyme rahatlığını yaşayabilirsiniz. Siyah renk tayt ile birlikte üzerinize gömlek ve bu gömleğin rengi ile uyumlu çanta tercih edebilirsiniz. Bu kombinde yine gömlek ve çanta ile uyumlu renkleri taşıyan şirin babet kullanabilirsiniz. Bahsettiğimiz bu kombini daha iyi anlamak için tayt altı babet ile ilgili bu yazımızın hemen altında bulunan görseli inceleyebilirsiniz.

Tayt Babet Ayakkabı Kombini

Tayt ve Topuklu Ayakkabı Kombini

Topuklu ayakkabı ve tayt kombini, özellikle akşam dışarıya çıkmak için son derece uygun bir tercih olacaktır. Topuklu ayakkabıyı giymeyi seviyorsanız, şık bir kazakla birlikte güzel bir tayt modeli tercih edebilirsiniz. Kazak seçiminde beyaz ve tayt seçiminde siyah gibi zıt renkleri tercih edebilirsiniz. Topuklu ayakkabı terchinizi ise siyah renkten yana kullanabilirsiniz. Yine mavi renk topuklu ile siyah tayt modelini kombinleyebilirsiniz.

Topuklu ve tayt uyumunda dikkat etmeniz gereken noktalardan biri, seçtiğiniz tayt modelinin uzunluğudur. Çok kısa taytlar tercih etmemelisiniz. Mümkünse ayakkabıya kadar uzanan veya ayak bileğinde biten tayt modelleri daha uygun bir seçim olacaktır. Diğer bir nokta ise seçeceğiniz tayt modelidir. Deri tayt modelleri, hem topuklu ayakkabılar için hem de stiletto ayakkabılar için oldukça uyumlu ve şık bir tarzdır. Topuklu ayakkabı ve tayt kombinlerken, desenli ve renkli taytlardan uzak durmalısınız.

Tayt Topuklu Ayakkabı Kombini

Tayt ve Çizme Ayakkabı Kombini

Özellikle bahar ve kış sezonunda tayt altına en çok kullanılan, tercih edilen ayakkabı modelleri arasında çizme yer almaktadır. Kışlık tayt modelleri ile şık çizmeleri kombinleyebilirsiniz. Tayt altına çizme kombini hazırlarken uzun çizmeler de kısa çizmeler de tercih edebilirsiniz. Tercihinizi uzun çizme modellerinden yana kullanacaksanız, deri tayt modelleri ile güzel bir uyum yakalayabilirsiniz.

Tayt Çizme Kombini

Tayt ve Spor Ayakkabı Kombini

Tayt altına spor ayakkabı tercihi, genellikle sportif görünümler veya spor yapmak için tercih edilmektedir. Spor yaparken tayt giyiyorsanız, altına renkli spor ayakkabılar kombinleyebilirsiniz. Bu kombini hazırlarken aynı renkte ayakkabı ve tayt kombini yapabilirsiniz. Alt kısımdaki görselde olduğu gibi aynı renk ayakkabı ve kıyafet seçimi ile birlikte siyah bir tayt modeli şık bir kombin yapmanız yeterlidir.

Günlük hayatta da tayt-spor ayakkabı kombini yapabilirsiniz. Bu kombinde rengarenk spor ayakkabılardan ziyade daha sade spor ayakkabılar tercih etmelisiniz.

Tayt Spor Ayakkabı Kombini

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here